O czym warto wiedzieć przed zakupem rolowanej bramy garażowej?
Wybór rodzaju bramy garażowej to jedna z decyzji, jaką musi podjąć każdy, kto buduje dom. I nie chodzi tu bynajmniej o same względy estetyczne. Dobra brama powinna być odporna na działanie czynników atmosferycznych, jak również stanowić skuteczną ochronę przed włamaniem. Tak czy inaczej, to inwestycja na lata. Dlatego też, zanim zdecydujemy się na jej zakup, warto rozważyć różne opcje. Jedną z nich są bramy rolowane? Jakie mają plusy i udogodnienia? O tym poniżej.
Dlaczego brama rolowana?
O wyborze rodzaju bramy decydują bardzo często względy praktyczne. Mała ilość miejsca, wysokość pomieszczeń, w którym będzie montowana. Przykładowo, stosunkowo niski garaż mogą sprawiać, że niektóre bramy tradycyjne nie będą idealnym rozwiązaniem. Mechanizm bramy rolowanej sprawia, że nie wymaga ona wiele dodatkowego miejsca. Odpowiada za to m.in. brak części prowadnic oraz fakt, że pancerz bramy zwijany jest na wał.
Bramy rolowane to nie tylko wygląd i bezpieczeństwo
Wygoda użytkowania to jedno, wygląd to drugie. Pozostają jeszcze kwestie, nazwijmy to ekonomiczne. Dzięki swojej konstrukcji bramy rolowane zapewniają doskonałą izolację termiczną. Duża tym zasługa rozwiązania, którym są uszczelki szczotkowe. Jest to szczególnie istotne zimą, gdy temperatury spadają poniżej zera. Wówczas mamy szansę utrzymać w garażu względne ciepło. Każdy liczący się producent bram rolowanych dba o to, aby były one dostępnej w szerokiej palecie kolorystycznej, co ułatwia jest dobór do elewacji. Sama brama natomiast prezentuje się na tyle atrakcyjnie, że pasuje zarówno do domów o tradycyjnej, jak i nowoczesnej bryle.
Brama garażowa rolowana – wygoda użytkowania
Nowoczesne bramy w niewielkim stopniu przypominają te sprzed 30 lat. Stosowany we współczesnych bramach napęd elektryczny, fotokomórki zapewniają jej użytkownikom ogromną wygodę na co dzień. Bramę możemy obsługiwać przy pomocy pilota lub aplikacji na telefon, a tym samym nie musimy nawet wysiadać z samochodu, aby ją otworzyć. Takie udogodnienia docenimy szczególnie zimą lub podczas deszczu.
Ile kosztuje brama rolowana? Takie pytanie bez wątpienia zadaje sobie część czytelników. Ostateczna cena bramy zależy jednak od kilku czynników: wielkości, sposobu sterowania (silnik, sprężyna), rodzaju silnika, mechanizmów zabezpieczających na wypadek braku zasilania.
Reasumując, na zakupie bramy z pewnością nie należy oszczędzać, gdyż pełni ona istotną funkcję. O wiele ważniejszą niż mogłoby się wydawać. Dlatego 3000-4000 zł na bramę nie należy traktować jako niczego nadzwyczajnego. To o czym należy również pamiętać, to aby zarówno zakup bramy, jak i jej montaż powierzyć firmie, która posiada w tej branży doświadczenie. Uznany producent bram rolowanych zapewni nam prawidłowe osadzenie bramy i da nam gwarancję bezproblemowej pracy przez lata. Dodatkowo możemy skorzystać z niższych rachunków za ogrzewanie dzięki jej dobrej izolacji termicznej.