Do czego służą i kiedy się przydają worki filtracyjne?
W czasach, kiedy świadomość skali zanieczyszczeń jest coraz większa, zaś moda na ochronę środowiska coraz powszechniejsza i silniejsza, ważny staje się temat akcesoriów, które zatrzymują skutki uboczne procesów produkcji i działalności człowieka. W poniższym tekście wymienimy najpopularniejsze rodzaje siatek i worków filtracyjnych oraz powiemy, w jakich okolicznościach się ich używa.
Do czego służą worki filtracyjne do urządzeń odpylających?
Worki filtracyjne mają za zadanie zatrzymywać zanieczyszczenia, kurz i roztocza, wytwarzane lub wychwytywane ze środowiska przez konkretne urządzenia przemysłowe. Jednym z najprostszych worków do filtrowania, z którymi mamy do czynienia na co dzień, są filtry znajdujące się w naszych odkurzaczach domowych. Z jednej strony chronią one silnik urządzenia przed dostaniem się do środka zanieczyszczeń, z drugiej gromadzą kurz w jednym miejscu i blokują go przed wypuszczeniem go do środowiska.
Rodzaje i zastosowanie worków filtracyjnych
Na rynku dostać można różnego rodzaju worki filtracyjne, między innymi kompensatory tkaninowe, multikieszenie filtracyjne, filtry patronowe, rękawy zsypowe, filtry kieszeniowe i kasetowe, filtry absolutne. Do ochrony środowiska i naszego zdrowia przeciw szkodliwym zanieczyszczeniom stosuje się również siatki filtracyjne, siatki nylonowe oraz tkaniny filtracyjne.
Worki filtracyjne stosuje się w odkurzaczach domowych, a także odkurzaczach przemysłowych, używanych w pracach remontowo-budowlanych i wykończeniowych. Różnego typu filtry wykorzystuje się również do układów klimatyzacji domowej, biurowej i samochodowej, a także do produkcji systemów wentylacyjnych. Rzeczywistych możliwości zastosowania tego typu akcesoriów jest znacznie więcej.
Szeroki wybór worków filtracyjnych można znaleźć w sklepie internetowym GEKO Filtration.