Polerowanie felg – ciekawy sposób na biznes
Jak wyróżnić auto z tłumu? Młodzi kierowcy zapatrzeni w amerykański styl albo ci z zacięciem tuningowym szukają sposobów, aby wyróżnić swoje samochody spośród nijakich maszyn jeżdżących po naszych drogach. Szukają rozwiązania, które nie kosztuje wiele a sprawi, że samochód będzie wyglądał inaczej, ciekawiej. Jednym ze sposobów jest polerowanie felg.
Po co poleruje się felgi?
Celem polerowania felg aluminiowych jest osiągnięcie efektu lustra. Pomimo tego, iż wygląda to bardzo efektownie, należy tą decyzje przemyśleć. Należy pamiętać, że aby zachować efekt lustrzanego połysku należy o felgi odpowiednio zadbać. Obręcze spolerowane do żywego aluminium mają bezpośredni kontakt z panującymi warunkami atmosferycznymi. Są narażone na pyły ścierających się tarcz i klocków hamulcowych. Takie felgi należy często myć (nawet kilka razy w tygodniu) bez użycia środków chemicznych, wystarczy czysta woda i miękka gąbka.
Czy warto to robić ręcznie?
Zabierając się za to na własną rękę, należy mieć przede wszystkim dużo cierpliwości i samozaparcia. Pracę należy podzielić na kilka etapów:
- felgę należy zdemontować z piasty i zdjąć oponę (najlepiej, żeby zrobił to wulkanizator),
- dokładnie myjemy felgi z zabrudzeń,
- należy usunąć fabryczny lakier za pomocą środka do powierzchni lakierniczych lub papierem ściernym o dużym granulacie,
- czyszczenie należy zakończyć papierem o dużej ziarnistości (1000-1500) pamiętając o częstym zamaczaniu w czystej wodzie,
- polerowanie wykonujemy papierem ściernym o ziarnistości 2500,
- felgi suszymy i polerujemy pastą polerską (najlepiej wykorzystać wiertarkę).
Mając na uwadze powyższe pewnie wiele osób zniechęca się już przy pierwszej feldze. Pamiętając o tym, że do wypolerowania są cztery sztuki warto skorzystać z usług firmy posiadającej maszyny do polerowania felg. Jest to bardzo ciekawy sposób na własny biznes z uwagi na fakt, iż niezbyt wiele firm świadczy takie usługi, a każdy pragnie, aby jego auto wyglądało wspaniale i wyróżniało się z tłumu. Warto oczywiście zaopatrzyć się w specjalistyczny sprzęt, który nie tylko ułatwi, ale również skróci całą pracę. Taka maszyna potrafi znacząco zaoszczędzić czas. Nowoczesne maszyny mogą wypolerować felgi o średnicy do 24 cali na wysoki połysk. Można wykorzystywać je zarówno do felg odlewanych, jak i kutych ze stopów aluminiowych.
Czym jest obróbka wibrościerna felg i dlaczego warto o tym wspomnieć?
Dla wielu sama nazwa jest nieznana. Obróbka wibrościerna inaczej zwana trowalizacją to rodzaj obróbki powierzchniowej. W trakcie procesu wykorzystywane są płyny technologiczne zapewniające przez pewien okres powłokę antykorozyjną. Felgi w trakcie obróbki zostaną pozbawione ostrych krawędzi (np. po uszkodzeniach zewnętrznych), oraz oczyszczone ze wszelkich smarów i zanieczyszczeń. Czytaj więcej o tej technologii na stronie www.obrobka-wibroscierna.pl.
Podstawowe zalety zastosowania obróbki wibrościernej:
- stępienie ostrych krawędzi,
- usunięcie zgorzeliny,
- zmniejszenie chropowatości powierzchni,
- ujednolicenie struktury zewnętrznej felgi,
- wybłyszczenie powierzchni.
Samo poddanie felgi procesowi przynosi piękny efekt, który dodatkowo zabezpiecza obręcz przed niekorzystnymi warunkami.